Proč odjet právě na letní školu? Tady je 6 důvodů!

17. 6. 2016
Proč odjet právě na letní školu? Tady je 6 důvodů!">

1. Není škola jako škola
Summer school není synonymem k létu strávenému ve školní lavici a učení se nazpaměť. Jedná se o praktickou výuku a skupinové projekty, které studenti společně vytváří. Zároveň mají účastníci po vyučování spoustu volného času na sportovní a další společné aktivity.

2. Angličtina
Letní škola je vhodná pro všechny bez ohledu na úroveň angličtiny. Komunikace probíhá především mezi spolužáky a pohodovými učiteli, není důvod k obavám před „veřejnými“ výstupy před tabulí.

3. Zkušenost s výjezdem do zahraničí
Jedná se o ideální program pro ty, kteří uvažují o dlouhodobějším výjezdu na Erasmus nebo se třeba chystají sbírat pracovní zkušenosti za hranicemi. V rámci projektu si můžete vyzkoušet, jak probíhá výuka v zahraničí a zároveň si otestujete komunikaci v angličtině.

4. Mezinárodní přátelství
Může to znít jako klišé, ale základem letní školy je skvělý kolektiv. Mnohá mezinárodní přátelství dlouho vydrží a není nic lepšího, než mít přátele po celém světě, které můžete navštěvovat.

5. Získání certifikátu a uplatnění
Za absolvování získá každý student certifikát, který splňuje požadavky většiny vysokých škol v Čechách. Po návratu je možné se na daných fakultách ucházet o uznání předmětu a získání ECTS kreditů. Zároveň je studium v zahraničí bezpochyby skvělým bodem do životopisu.

6. Cestování a další zážitky
Organizátoři projektu pořádají pro studenty zajímavé výlety. Kdo se zúčastní letní školy, tak může poznat krásu dalším míst v dané lokalitě, vidět nejznámější kulturní památky, vyjet na výlet na kole nebo se jen tak vykoupat v moři.

6 důvodů, proč jet na letní školu